POLITIKA

“Presidenti një socialist”, Berisha për presidentin e zgjedhur: Begaj mik i ngushtë i Edi Ramës dhe Taulant Ballës

Sali Berisha ka lënë të kuptohet se nuk do të marrin pjesë në ceremoninë e betimit të Presidentit të ri Bajram Begaj. Ai e konsideron atë një socialist dhe mik…

MAG & VIP

“Vështirësitë që kalojmë na bëjnë me s#xy”, Rudina Dembacaj motivon gratë e divorcuara: Merr një shokë këtë herë

Aktorja e njohur, Rudina Dembacaj disa kohë më parë është martuar me Mark Frrokun, pas disa viteve së bashku. Ata nisën një romancë pas ndarjes së aktores nga ish-bashkëshorti, Alex,…

LAJME ME VIDEO

SPORT

“Ditën e dielë i bashkohet ekipit në Austri”, Presidenti i Vllaznisë Alban Xhaferi mbyll çeshtjen “Latifi” tek kuqeblutë

Mungesa e Liridon Latifit në procesin stërvitor gjatë ditëve të fundit ka lënë shteg për interpretime nga më të ndryshmet, deri aty sa në opinionin sportiv shkodran e më gjërë…

Vllaznia fillon fazën përgatitore në Austri, ja lista e 26 futbollistëve që janë nën urdhrat e Mirel Josës…

Ekipi i Vllaznise ka lene paraditen e djeshme Shkodres, per te udhetuar fillimisht drejt Prishtines e me pas drejt Austrise. Kuqeblute jane vendosur ne Pressbaum, 30 km larg Vienës. Stafi…

Rikthehet pas një viti “emigrim” tek Partizani, mësohet rroga e Helad Markut tek Vllaznia…

Herald Marku firmos më në fund me Vllazninë dhe këtë e bëri vetëm dy orë para nisjes së ekipit dje drejt Austrisë. “KF Vllaznia ka kënaqësinë të njoftojë arritjen e…

FOTOLAJM – U largua nga Vllaznia në fund të këtij sezoni, sulmuesi malazez gjen menjëherë skuadër dhe firmos në…

Ish-sulmuesi i Vllaznisë, Fahrudin Gjurgjeviç do të vijojë karrierën në Maqedoninë e Veriut. Sulmuesi 30-vjeçar nga Shkupi, është rikthyer për herë të tretë te skuadra e Makedonija Gj.P, teksa më…