POLITIKA

Ja kur vendoset fati ligjor i Partisë Demokratike, në trupën e Gjykatës së Apelit edhe dy gjykatës shkodranë…

Gjykata e Apelit ka caktuar datën për gjykimin e çështjes së Partisë Demokratike. Seanca gjyqësore do të mbahet në datën 3 nëntor në orën 10:00. “Ne date 3 Nentor 2022,…

MAG & VIP

FOTOLAJM – Edona Bilali nënë për herë të parë, deputetja e Shkodrës zbulon emrin e veçantë të bebes…

Ministër i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, deputetja e Shkodrës Edona Bilali këtë të mërkurë është bekuar me ardhjen në jetë të djalit. Lajmin e ka publikuar vetë Bilali përmes…

LAJME ME VIDEO

SPORT

Futbolli shqiptar në zi, ndërron jetë “macja e zezë” e portës shqiptare, “Nderi i Kombit” Sulejman Maliqati…

“Futbolli shqiptar është në zi. Pasditen e 5 tetorit, ndërroi jetë në moshë 94 vjeçare Sulejman Maliqati, “Nderi i Kombit”, ose “macja e zezë” siç njihej ndryshe legjenda e viteve…

VIDEO – Luajnë në Ligën e Kampioneve të Europës në futboll, kryebashkiaku Spahia pret ekipin e vajzave të Vllaznisë

Ekipi i Vllaznisë në futboll për femra, ka arritur një rezultat fantastik, më të lartin në sportet shqiptare ekipore: Pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve, faza e grupeve. Ndërsa, ditën e…

KALENDARI – Dje mësuan rivalët në Ligën e Kampionëve, vajzat e Vllaznisë presin në Shkodër me 20 tetor Real Madrid…

Champions League për femra mësoi dje katër grupet me nga katër skuadra. Vllaznia do jetë pjesë e grupit A, me shkodranet që do përballen me PSG, Real Madrid dhe Chelsea.…

Lulzim Bersheni në Shkodër, vizita e një shkodrani nostalgjik për vendlindjen dhe vëmendja e munguar…

Që nga arratisja e bujshme në 1987- ën bashkë ne Arvid Hoxhën në Greqi pas kthimit nga Finlanda për ndeshjen me Rovaniemin, Lulzim Bersheni e ka ndërtuar jetën e tij…