POLITIKA

FOTO – Nis procesi i votimit, PD Shkodër voton për zgjedhjen e Kryesisë së re të degës, të drejtë vote kanë 600 persona

Rreth 600 antarë të Kuvendit të Degës së PD- së Shkodër kanë të drejtë vote për Kryesinë e re lokale. Procesi i votimit ka nisur në orën 08.00 dhe do…

MAG & VIP

“Vështirësitë që kalojmë na bëjnë me s#xy”, Rudina Dembacaj motivon gratë e divorcuara: Merr një shokë këtë herë

Aktorja e njohur, Rudina Dembacaj disa kohë më parë është martuar me Mark Frrokun, pas disa viteve së bashku. Ata nisën një romancë pas ndarjes së aktores nga ish-bashkëshorti, Alex,…

LAJME ME VIDEO

SPORT

Presidenti Ilir Meta nderon me “Mjeshtër i Madh” volejbollistë të njohur të Vllaznisë në vite…

Kontributi i disa volejbollistëve e volejbollisteve shkodrane në vite, më në fund është shpërblyer. Me anë të një ceremonie të veçantë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi disa volejbollistë kampionë,…

VIDEO – “M’ u realizua ëndrra për të qenë pjesë e Vllaznisë”, Rejan Alivoda “në qiellin e shtatë”…

Vllaznia eshte e fokusuar jo vetem tek merkatoja jashte Shkodres. Nje nga prioritetet e drejtuesve te saj eshte edhe promovimi dhe mbeshtetja e elementeve me cilesore te Akademise dhe njeri…

MINUTA E FUNDIT – Vllaznia siguron shërbimet mbrojtësit 27- vjeçar të ekipit që eleminoi vjet në Europë…

Marko Juriç është futbollisti më i ri i Vllaznisë. 27-vjeçari, i cili luan në qendër të mbrojtjes, ka firmosur një kontratë 1+1 me klubin shkodran, duke u bërë përforcimi i…

Vllaznisë i buzëqesh fati në shortin e Ligës së Kampionëve, me një ndeshje mund të futet në 32 ekipet më të mira

Vllaznia e femrave ka qene pjeserisht me fat ne shortin e turit te pare te “UEFA Women Champions League”. Ajo do te jete pjese e grupit 10 qe eshte me…