POLITIKA

“Italia mbetet një aleate e mike e përhershme e Shqipërisë”, kryebashkiaku Spahia përshendet fitoren e të djathtës italiane

Shkruan në Facebook Bardh Spahia, kryetar i Bashkisë Shkodër: Fitore historike e koalicionit të djathtë në Itali. Urimet më të mira për Georgia Meloni, Silvio Berlusconi, Matteo Salvini dhe Maurizio…

MAG & VIP

VIDEO – “Dasmat fjalime nuk duan”, Berisha tradiconalist, hap personalisht banketin e djalit të vetëm Shkëlzen…

Djali i vetëm ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzeni, ka kurorëzuar sot dashurinë e tij 10-vjeçare me blogeren Armina Mevlani. Në ceremoninë e martesës, e cila po zhvillohet në një lokal në…

LAJME ME VIDEO

SPORT

Rikthehet futbolli i luajtur në Shqipëri, sot ndeshjet për Kupën e Shqipërisë, sfida më interesante ajo e Vllaznisë

Sot, Kupa e Shqipërisë do të zhvillojë 9 ndeshje të turit të parë në orën 15:00. Kryesfida e ditës së sotme është Flamurtari-Vllaznia, e cila do të luhet në Vlorë.…

NGA ERVIN SKELA – Kombëtarja kërkon mbështetjen tonë sot, që ta duam edhe më shumë nesër…

Nga lotët për fitoren me Greqinë, te ankthi i Beogradit, nga ngazëllimi i kualifikimit në finalet e europianit të 2016-s, te trishtimi i mbrëmshëm në Izrael, janë të gjithë kapituj…

“Ka zgjedhur Shqipërinë kur mund të zgjidhte Anglinë”, Edi Martini i del në krah Brojës pas humbjes në Izrael

Është e vërtetë që humbja me Izraelin më ka merzitë edhe mua por nuk mund të shikoj reagimet e sharjet e njerëzve që më duket sikur mezi paskan prit të…

Boksieri shkodran mund Muhamed Ali në Gjermani, Nelson Hysa e mposht me knock out në raundin e 4- ët

Nelson Hysa ka arritur të fitojë me Knock Out në mes të Gjermanisë kundër Muhamed Ali Durmaz. Boksieri shkodran e ka rrëzuar në tokë kundërshtarin në raundin e 4- ët,…