POLITIKA

“Do të jemi në protestën e 7 korrikut!”, Kryemadhi bashkohet me Berishën dhe e konfirmon pjesëmarrjen e LSI- së

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, është bashkuar me kreun e PD, Sali Berisha, duke konfirmuar pjesëmarrjen në protestën e 7 korrikut. Ajo deklaroi se çdo qytetar dhe aq më shumë…

MAG & VIP

“Vështirësitë që kalojmë na bëjnë me s#xy”, Rudina Dembacaj motivon gratë e divorcuara: Merr një shokë këtë herë

Aktorja e njohur, Rudina Dembacaj disa kohë më parë është martuar me Mark Frrokun, pas disa viteve së bashku. Ata nisën një romancë pas ndarjes së aktores nga ish-bashkëshorti, Alex,…

LAJME ME VIDEO

SPORT

Vllaznia fillon fazën përgatitore në Austri, ja lista e 26 futbollistëve që janë nën urdhrat e Mirel Josës…

Ekipi i Vllaznise ka lene paraditen e djeshme Shkodres, per te udhetuar fillimisht drejt Prishtines e me pas drejt Austrise. Kuqeblute jane vendosur ne Pressbaum, 30 km larg Vienës. Stafi…

Rikthehet pas një viti “emigrim” tek Partizani, mësohet rroga e Helad Markut tek Vllaznia…

Herald Marku firmos më në fund me Vllazninë dhe këtë e bëri vetëm dy orë para nisjes së ekipit dje drejt Austrisë. “KF Vllaznia ka kënaqësinë të njoftojë arritjen e…

FOTOLAJM – U largua nga Vllaznia në fund të këtij sezoni, sulmuesi malazez gjen menjëherë skuadër dhe firmos në…

Ish-sulmuesi i Vllaznisë, Fahrudin Gjurgjeviç do të vijojë karrierën në Maqedoninë e Veriut. Sulmuesi 30-vjeçar nga Shkupi, është rikthyer për herë të tretë te skuadra e Makedonija Gj.P, teksa më…

“Besoj këto 2- 3 ditë do të vijë në Austri…”, Vllaznia niset në fazë përgatitore në Austri, Josa flet për mungesën e Latifit

Vllaznia është nisur drejt Austrisë për të zhvilluar fazën përgatitore ku në qendër të vëmendjes është përballja e Konferencë Ligë përballë rumunëve të Krajovës. Trajneri i Vllaznisë Mirel Josa shprehet…