LAJM I KEQ – Prej më shumë se një viti luftonte për jetën, shuhet talenti 18- vjeçar i “Skendebeut”…

Një lajm shumë i keq, për futbollin shqiptar dhe jo vetëm, ka ardhur së fundmi, teksa ish-lojtari i të rinjve të Skënderbeut, Dorian Tahirllari, ka ndërruar jetë.

Futbollisti para më shumë se një viti, zbuloi se vúànte nga tùmóri málinj në stomak, shtyllën kurrizore dhe në veshka, teksa kërkoi ndihmën e njerëzve për të kryer óperàcionin. Megjithatë pavarësisht vùájtjeve të mëdha dhe kùrímeve, Doriani nuk ia doli dot ta kalojë përfundimisht këtë sëmundje.


Mbrëmjen e djeshme, 18-vjeçari ka ndërruar jetë, duke sjellë një píkëllìm shumë të madh tek të gjithë njerëzit që janë njohur me rastin e tij. Ëndrrës së Dorianit për të kaluar këtë sëmundje të keqe dhe për tu bërë futbollist i madh, i ka ardhur fundi këtu! Shprehim ngùshëllimét tona për familjarët dhe të afërmit e Dorianit, për këtë fátkèqësi që ju ka ndodhur.

Copyright © ShkodraWeb Media

ShkodraWeb Media

ShkodraWeb Media