Kush janë pasanikët më të mëdhenj të globit- “Forbes” nxjerr listën, Zukerberg me Facebook humbet tre vende…

Për të dytin vit radhazi, Jeff Bezos kryeson listën e personave më të pasur në botë. Sipas revistës “Forbes” pasuria e themeluesit të Amazone është rritur me 19 miliardi dollarë në një vit, duke arritur kështu në 131 miliardë dollarë.

Në vend të dytë renditet ‘ babai’ i Microsoft, Bill Gates me 96, 5 miliardë dollarë dhe në vend të tretë manjati amerikan, Warren Buffett me 82,5 miliardë dollarë. Mark Zuckerberg administratori i Facebook-ut ka zbritur nga vendi i pestë që ishte vitin e kaluar në të tetin me 62,3 miliardë dollarë.

Michael Bloomberg, -ish kryebashkiaku i New York është ngritur me dy vende dhe është në të nëntin me 55, 5miliardë dollarë. Ndërsa në listën e miliarderëve të rinj poshtë 30 vjeç i pari është sipërmarrësi Gustav Magnar Witzoe 24 vjeç. Ndërsa motra e Kim Kardashian, Kylie Jenner 21 vjeç është biznesmenia e parë miliardere me biznesin e saj të linjës së kozmetikës.

Loading...

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

Ish- futbollisti lavdëroi mbërmë në Itali kryeministrin Rama, në Tiranë shkarkohet nga detyra i vëllai drejtor…

Shkarkohet...

Basha i prerë: Dialogu me Ramën ishte i dëmshëm për vendin- e keqpërdori, të lejojë hetimin e dy dosjeve…

Kreu...

ANALIZA/ “Rama rrezikohet, ndërkombëtarët e shihnin si të keqen më të vogël në krahasim me Berishën, por tani…”

Shkëmbimi...

Close