Kush do të vendosë “drejtësi” në ndeshjen Vllaznia- Kukësi, ja kush është arbitri i ndeshjes së rëndësishme

Sfida ne mes Vllaznise dhe Kukesit konsiderohet me e rendesishmja e javes se peste te Kategorise Superiore dhe ajo do te startoje ne oren 16:45 ne stadiumin “Loro Boriçi”.


Nderkohe pak minuta me pare eshte mesuar edhe emri i arbitrit qe do te vendose drejtesi ne kete sfide. Sektori i Arbitrimit ia ka besuar kete ndeshje, nje arbitri me shume pervoje.

Behet fjale per Kridens Meten. Shkodranet ne fakt kane jo pak frike nga arbitrimi edhe i kesaj ndeshje sepse kane patur probleme ne tre prej ndeshjeve te meparshme.

Dhe pikerisht me arbitrat e FIFA-s, Juxhin Xhaja, Enea Jorgji dhe Eldorian Hamiti. Ata shpresojne qe Meta sot te mos perserise te njejtat gabime dhe te vendose vertete drejtesi ne perballjen e sotme ne mes Vllaznise dhe Kukesit.

Ne fakt, nuk eshte normale qe ne vetem kaq pak ndeshje te luajtura deri tani, te kete kaq probleme me arbitrimin dhe per kete arsye, drejtuesit e Vllaznise kerkojne mesa duket vetem drejtesi nga Kridens Meta. Asgje me shume.

ShkodraWeb Channel

ShkodraWeb Channel

ShkodraWeb Channel