Kosova mundet nga Maqedonia e Veriut dhe shqiptarët e saj, merr fund europiane e dardanëve…

Kosova eliminohet nga play-off i Liges së Kombeve. Dardanet u mposhtën 2-1 nga Maqedonia e Veriut ne Shkup duke shuar shpresat e Kosovës për kualifikimin në Europian. Kosova e nisi në mënyrën më të keqe të mundshme sfidën pasi ndëshkoi veten teksa Benjamin Kololli çoi topin në portën e skuadrës së tij.


Por gabuan edhe maqedonasit, teksa në një mosmarrëveshje në prapavijë portieri la zonën dhe topi i largua gabim teksa aty u gjend Hadërgjonaj që mori topin dhe nga larg e gjuajti për ta çuar në portën e boshatisur.

Por barazimi dhe qetësia e kosovarëve zgjati vetëm 4 minuta. Velkovski devijoi me kokë topin drejt rrjetës për t’i dhënë avantazhin sërish të tijve.

Kosova tashmë është eliminuar teksa Maqedonia e Veriut vijon të njëjtën ëndërr, teksa vetëm një ndeshje e ndan nga kualifikimi për herë të parë në një kompeticion të lartë futbolli si dhe nga EURO 2021, por duhet të kalojë Gjeorgjinë. Kujtojmë se në sfidën ndaj Kosovës, Maqedonia e Veriut kishte në fushë 5 lojtarë ose rreth 50% të ekipit shqiptarë.

ShkodraWeb Media 2017 – 2020 © TË GJITHA MATERIALET NË KËTË FAQE MUND TË PËRDOREN LIRISHT NGA INDIVIDË E MEDIA, DUKE CITUAR NGA JANË MARRË. FALEMINDERIT!

ShkodraWeb Channel
ShkodraWeb Marketing