VIDEO – Koleksionohet edhe një titull tjetër, Vllaznia kampion për të shtatën herë rradhazi për femrat…

Vllaznia e femrave eshte kurorezuar sot kampione e Shqiperise per te shtaten here rradhazi. Nje sukses i jashtezakonshem i ketij ekipi qe ben ligjin ne kete kampionat prej shtate vitesh.

Ndeshja e fundit ka qene ajo me Tirana AS zhvilluar ne stadiumin “Loro Boriçi” dhe Vllaznia ka fituar me rezultatin 4-1 fale golave te shenuar nga Shala, Franja dhe Doçi 2 here.


Ne fund te saj nderkohe kane qene Vasil Bici dhe Sulejman Demollari qe ne emer te FSHF-se qe kane dorezuar medaljet per ekipin kampion te Shqiperise.

Momenti me i bukur natyrisht qe ka qene kur kupa eshte dorezuar ne duart e kapitenes Franja dhe me pas ne kampin shkodran ka shperthyer festa, pjesë e të cilës ishte edhe kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi.

Nje feste e merituar e ketij ekipi qe ka zhvilluar nje kampionat te shkelqyer duke treguar nje dominim absolut ndaj te gjithe kundershtareve.

 ABCOM ║ VODAFONE