“Kjo gjendje pasigurie të plotë është një thirrje për qytetarët e këtij vendi për të përmbysur sa më parë këtë klikë të urryer”

Shkruan në Facebook ish- kryeministri Sali Berisha: “5 te vrare ne 8 ore, pra dy here me shume se ne te gjithe Europen ne 24 ore! Ne narkoshtetin e Norieges rendi ne duart e bandave te krimit dhe droges!

Te dashur miq, mbasditen e djeshme Shqiperia, shteti i droges dhe krimit, pati 5 te vrare, 3 ne masakren e kryetarit kriminel te Partise Socialiste ne Mat dhe 2 ne Tirane. Kjo situate tejet e rende deshmon se rendin dhe sigurine ne kete vend, ne te cilin prej kohesh eshte instaluar narkoshteti i pare ne Europe, e kane ne duar krimi dhe droga te lidhur me familjet mafioze qeveritare Rama, Xhafa, Yaris, Tahiri.

Kjo gjendje pasigure te plote eshte nje thirrje per qytetaret e ketij vendi per te permbysur sa me pare kete klike te urryer nga mbare populli shqiptar! sb”.