Kishte rezervuar për natën e ndërrimit të viteve, shqiptari 32 vjeçar prangoset në hotelin luksoz në Itali

Një 32-vjeçar shqiptar, i shpallur në kërkim prej kohësh, është vënë në pranga nga policia italiane brenda një hoteli luksoz, në të cilin kishte rezervuar për të kaluar festat e fundvitit.


Mediat italiane raportojnë se 32-vjeçari me iniciale A.A u kap mëngjesin e djeshëm në një hotel me pesë yje në Forte dei Marmi.

Ai kishte paraqitur dokumente false te recepsioni, por u zbulua pasi fotoja në dokument ishte shumë ndryshe nga vetë personi dhe pas kësaj punonjësit patën dyshime të forta, aq sa njoftoi policinë.

Policia e kishte shpallur në kërkim pasi shqiptari akuzohej për trafik dhe shpërndarje dr.oge, madje ishte emër i njohur, pasi ishte dëbuar më parë nga Italia.

Ai u shoqërua nga policia dhe pas verifikimeve do të deportohej nga aeroporti i Fiumicinos, për në Shqipëri. Zbulimi i tij ishte fare i thjeshtë, mjaftoi një kontroll i shenjave të gishtave për ta kuptuar se ishte ai që kërkohej nga policia.

Mbështet Shkodraweb Media në misionin e vet! FALEMINDERIT!

Ai ishte dënuar më parë në moshën 19 vjeç për kr.ime të rënda, rrëmbim me qëllim të zhvatjen e vazhdueshme, dëmtim personal, mbajtje ar.mësh, ndërkohë që më pas ishte bërë pjesë e një rrjeti trafiku dr.oge.


REKLAMAT NË KËTË FAQE, JANË I VETMI BURIM PËR TË GARANTUAR PAVARËSINË, PAANËSINË DHE PROFESIONALIZMIN E KËSAJ MEDIA. NËSE KENI MIRËSINË NË KËTO REKLAMA, JU NA JEPNI NJË MBËSHTETJE TË ÇMUAR! FALEMINDERIT!

Fibank Albania