NEWS I ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Media – E Verteta të bën të lirë!

“Kisha 5 vite që e mbaja nën vëzhgim…”, Kryemadhi rrëfen për sëmundjen: Duhej ndërhyrje emergjente, kushtoi…

Në studion e emisionit “Kjo Javë” kryetarja e LSI Monika Kryemadhi foli për herë të parë për operacionin e vështirë të kryer jashtë vendit. Kryemadhi zbuloi se vuante nga kanceri në qafën e mitrës, ndërhyrje të cilën mjekët ia kërkuan të kryhej menjëherë. “Kisha 5 vitë që e mbaja nën vëzhgim. Kalova një process shumë të vështirë por gjithçka shkoi mirë falë mjekëve që ishin të jashtëzakonshëm. Më kërkuan të bëja një ndërhyrja emergjente pasi ishte e pamunduar të mbahej më nën kontroll dhe mund të kishte komplikime.


E bëra jashtë vendit, në një shtet të BE-së sa 1/3 e çmimit në Shqipëri dhe garanci më të madhe. Më vjen zor ta them pasi unë i respektoj shumë mjekët shqiptarë por e bëra në një spital shëndetësor dhe nuk kam paguar më shumë se 6500 euro, kur në Shqipëri kushtonte 20 mijë euro.”, tha Kryemadhi.