“Kërkoni punë në SHBA…?”, Ambasada Amerikane jep njoftimin e rëndësishëm…

Ambasada amerikane ben sot nje njoftim te rendesishem per te gjithe shqiptaret qe jane ne kerkim te punes nëpërmjet vizës EB-3 të imigrimit me bazë punësimi në Shtetet e Bashkuara. Me nje shenim ne faqen e vet ne Facebook, Ambasada Amerikane keshillon te interesuarit te “mos bini pre e këshillave të gabuara apo çmimeve të larta nga çdo burim”.

“Ju duhet të keni aftësitë e kërkuara për vendin e punës, punëdhënësi duhet të dërgojë formularët e kërkuar në Departamentin e Punës dhe USCIS, dhe vetëm më pas NVC do të caktojë takimin tuaj në Sektorin Konsullor”- njofton ambasada.

Mesazhi i Ambasades

Jeni në kërkim të punësimit nëpërmjet vizës EB-3 të imigrimit me bazë punësimi në Shtetet e Bashkuara? Ne ju këshillojmë që të përzgjidhni me shumë kujdes këshilluesin tuaj. Mos bini pre e këshillave të gabuara apo çmimeve të larta nga çdo burim. Gjithnjë kërkoni informacion zyrtar në 👉www.uscis.gov

Ju duhet të keni aftësitë e kërkuara për vendin e punës, punëdhënësi duhet të dërgojë formularët e kërkuar në Departamentin e Punës dhe USCIS, dhe vetëm më pas NVC do të caktojë takimin tuaj në Sektorin Konsullor. #pyetanen

Loading...

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

Ish- boksieri i njohur bëhet pjesë e Këshillit Bashkiak Shkodër, futet edhe ish- nëndrejtori ekonomik i Spitalit Rajonal…

Këshilli...

FOTOLAJM/ Po lëvizte me shpejtësi në mes të qytetit, automjeti përplaset me pesë mjete të parkuara anës rrugës…

Një...

SHTYPI I DITËS/ Faqet e para të gazetave të përditshme shqiptare, e enjte 16 maj 2019…

Faqet...

Close