Kerkesa e PD per “zgjedhoren”, reagon Balla: Nuk pranojme kushte per tryezen

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar pas depozitimit në Kuvend të kërkesës nga PD, ku kërkohet ngritja e një komisioni të veçantë parlamentar për reformën zgjedhore si dhe vendosja e 3 kushteve nga ana e PD. Taulant Balla fton opozitën në tryezë, ndërsa thotë se për një reformë të rëndësishme nuk mund të ketë kushte.
“Oferta e Ramës për tryezën me opozitën, ende e vlefshme. Për një reformë të rëndësishme nuk mund të ketë kushte dhe për t’u ulur në një tryezë kusht i vetëm është vota e shqiptarëve. Në vitin 2021 të votojnë të gjithë shqiptarët kudo në botë”- ka thënë Balla. /balkanweb/