“Keni edhe 66 ditë kohë…”, 50 mijë dollarë gjobë sepse theu masat antiCovid, Belind Këlliçi mesazh Ramës…

Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi është gjobitur me 50 milionë lekë (rreth 50 mijë USD) pasi ka thyer masat anti-covid. Lajmi është bërë i ditur dhe nga Këllici përmes një postimi në ‘Facebook’ ndërsa thekson se kjo është një gjobë për opozitën.

REAGIMI I KËLLIÇIT


Kjo është gjoba 50 milionëshe për Opoziten! Policia më ka gjobitur me pretendimin se kam shkelur fjalën-urdhër të kryeministrit, për organizim në mjedise të mbyllura me mbi 10 vetë. Edi Rama i pari, dhe banda e tij me ne krye Veliajn, Spiropalin, Ballukun, po organizojnë takime me punonjës të administratës, me pjesëmarrje 100-200 vetë, ku Policia kujdeset vetë për organizimin, që nga vendosja e karrikeve deri te listë-prezenca e duartrokitësve.

Akti teatral i radhës ishte gjobitja ndaj Erion Veliaj. Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve ka shfuqizuar dy dënimet me gjoba për Veliajn, sepse nuk ka konstatuar shkelje nga ana e Veliajt dhe ka shfuqizuar gjobat me 35 mijë lekë dhe 40 mijë lekë.

Gjobat janë vetëm për opozitën. Janë për këdo që i bën opozitë urdhërave të Ramës. Keni edhe 66 ditë kohë per te vendosur gjoba antikushtetuese. Pastaj ju pret 25 prilli. Asnje hap pas 💪🏻

© ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Channel