KËMISHA 23 MIJE DOLLARË/ Rama paralajmëron padi për Berishën: Lekët e gjyqit do t’i bëjmë përparëse kopshti…

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar ish-kryeministrin Sali Berisha se do t’a padisë në gjyq për shpifje. Paralajmërimi i kryeministrit lidhet me një status të Berishës, ku ‘qytetari dixhital’ thoshte se Rama ka blerë këmisha me vlerë 23 mijë dollarë tek firma luksoze Hugo Boss. Rama thotë se kjo shpifje do të shkojë në gjykatë, dhe thotë se paratë e fituara nga gjyqi do të bëhen përparësi kopshti.

Statusi i plotë:

S’jam marrë kurrë me këtë qenef digjital, po në çdo vend demokratik (+në ligjin shqiptar) çdo përhapës i shpifjes dënohet njësoj si shpifësi! Kjo shpifje do shkojë në gjyq. Hugo Bossi im quhet Arjan,qepja si në NjuJork çmimi si në Tiranë. Lekët e gjyqit do i bëjmë përparëse kopshti.

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

Badigardi i Elvana Gjatës në kërkim, familja e komandos thyen heshtjen…

DENONCIMI/ “Kallam dështaku blen 23 mijë dollarë këmisha në një dorë në New York…”

VIDEO/ PD publikon përgjimet e reja: Fredi Alizoti sajesë- aktori i Ramës, ka takuar “shefin e madh” dhe…

Close