Datat e rishikuara që u miratuan nga Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s në 17 qershor 2020, me turneun që do zhvillohet nga 11 qershor në 11 korrik 2021. Kampionati EURO 2020 u shty në mars 2020 për shkak të shpërthimit të pandemisë COVID-19. Vendet e rishikuara u miratuan nga Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s në 23 prill 2021.
Të gjitha oraret janë sipas orës CET (Ora Qendrore Europiane).
Grupi A (luan ndeshjet në Rome/Baku): Turqia, Italia (mikrpitës), Uells, Zvicër
Grupi B (luan ndeshjet në Kopenhagen/Shën Petersburg): Danimark (mikpritës), Finlandë, Belgjikë, Rusia (mikpritës)
Grupi C (luan ndeshjet në Amsterdam/Bukuresht): Holanda (mikpritës), Ukraina, Austria, Maqedonia e Veriut
Grupi D (luan ndeshjet në Londër/Glasgow): Anglia (mikrpitës), Kroacia, Skocia (mikpritës), Republika Çeke
Grupi E (luan ndeshjet në Sevilje/Shën Petersburg): Spanjë (mikpritës), Suedia, Polonia, Sllovakia
Group F (luan ndeshjet në Munih/Budapest): Hungaria (mikrpitës), Portugalia (kampion në fuqi), Franca, Gjermania (mikpritës)
FAZA E GRUPEVE
E premte 11 qershor
Grupi A: Turqi vs Itali (21:00, Romë)
E shtunë 12 qershor
Grupi A: Uells vs Zvicër (15:00, Baku)
Grupi B: Danimark vs Finlandë (18:00, Kopenhagen)
Grupi B: Belgjikë vs Rusi (21:00, Shën Petersburg)
E diel 13 qershor
Grupi D: Angli vs Kroaci (15:00, Londër)
Grupi C: Austri vs Maqedonia e Veriut (18:00, Bukuresht)
Grupi C: Holandë vs Ukrainë (21:00, Amsterdam)
E hënë 14 qershor
Grupi D: Skoci vs Republika Çeke (15:00, Glasgow)
Grupi E: Poloni vs Sllovaki (18:00, Shën Petersburg)
Grupi E: Spanjë vs Suedi (21:00, Sevilje)
E martë 15 qershor
Grupi F: Hungari vs Portugali (18:00, Budapest)
Grupi F: Francë vs Gjermani (21:00, Munih)
E mërkurë 16 qershor
Grupi B: Finlandë vs Rusi (15:00, Shën Petersburg)
Grupi A: Turqi vs Uells (18:00, Baku)
Grupi A: Itali vs Zvicër (21:00, Romë)
E enjte 17 qershor
Grupi C: Ukrainë vs Maqedonia e Veriut (15:00, Bukuresht)
Grupi B: Danimarkë vs Belgjikë (18:00, Kopenhagen)
Grupi C: Holandë vs Austri (21:00, Amsterdam)
E premte 18 qershor
Grupi E: Suedi vs Sllovaki (15:00, Shën Petersburg)
Grupi D: Kroaci vs Republika Çeke (18:00, Glasgow)
Grupi D: Angli vs Skoci (21:00, Londër)
E Shtunë 19 qershor
Grupi F: Hungari vs Francë (15:00, Budapest)
Grupi F: Portugali vs Gjermani (18:00, Munih)
Grupi E: Spanjë vs Poloni (21:00, Sevilje)
E diel 20 qershor
Grupi A: Itali vs Uells (18:00, Romë)
Grupi A: Zvicër vs Turqi (18:00, Baku)
E hënë 21 qershor
Grupi C: Maqedonia e Veriut vs Holandë (18:00, Amsterdam)
Grupi C: Ukrainë vs Austri (18:00, Bukuresht)
Grupi B: Rusi vs Danimarkë (21:00, Kopenhagen)
Grupi B: Finlandë vs Belgjikë (21:00, Shën Petersburg)
E martë 22 qershor
Grupi D: Republika Çeke vs Angli (21:00, Londër)
Grupi D: Kroaci vs Skoci (21:00, Glasgow)
E merkurë 23 qershor
Grupi E: Sllovaki vs Spanjë (18:00, Sevilje)
Grupi E: Suedi vs Poloni (18:00, Shën Petersburg)
Grupi F: Gjermani vs Hungari (21:00, Munih)
Grupi F: Portugali v Francë (21:00, Budapest)
Dy të parat e çdo grupi dhe katër skuadrat e vendeve të treta të renditura më mirë vazhdojnë përpara.
Faza e eliminimeve direkte
Faza e 1/16
E shtunë 26 qershor
1: 2A vs 2B (18:00, Amsterdam)
2: 1A vs 2C (21:00, Londër)
E diel 27 qershor
3: 1C vs 3D/E/F (18:00, Budapest)
4: 1B vs 3A/D/E/F (21:00, Sevilje)
E hënë 28 qershor
5: 2D vs 2E (18:00, Kopenhagen)
6: 1F vs 3A/B/C (21:00, Bukuresht)
E martë 29 qershor
7: 1D vs 2F (18:00, Londër)
8: 1E vs 3A/B/C/D (21:00, Glasgow)
Faza e 1/8
E premte 2 korrik
QF1: Fituesi 6 vs Fituesi 5 (18:00, Shën Petersburg)
QF2: Fituesi 4 vs Fituesi 2 (21:00, Munih)
Saturday 3 July
QF3: Fituesi 3 vs Fituesi 1 (18:00, Baku)
QF4: Fituesi 8 vs Fituesi 7 (21:00, Romë)
Faza 1/2
E Martë 6 korrik
SF1: Fituesi QF2 vs Fituesi QF1 (21:00, Londër)
E mërkurë 7 korrik
SF2: Fituesi QF4 vs Fituesi QF3 (21:00, Londër)
Rest days on 8, 9, 10 July
Finalja
E diel 11 korrik
Fituesi SF1 vs Fituesi SF2 (21:00, Londër) /Përgatiti: ShkodraWeb, Burimi: UEFA/