Kalendari i javës së 5-të të Superiores, gjashtë ekipet pretendente “përplasin brirët”…

Java e pestë e Superiores do të jetë një luftë e vërtetë ku 6 skuadrat pretendente për titullin do të ndeshen me njëra tjetrën. Teuta dhe Tirana kryesuese do të testojnë forcat e njëra-tjetrës për të dhënë një ide cila do të jetë udhëheqësja e re e kampionatit. Partizani do të përplasë brirët me Kukësin që pësoi humbjen e parë nga Teuta në javën e katërt. Ndërsa Vllaznia do të rikthehet të luajë në shtëpi aty ku do të presë Dinamon.

Sa i përket dy përballjeve të tjera, Egnatia do të luajë në transfertën e vështirë kundër Laçit, ndërsa Kastrioti do të presë Skëndërbeun. Ndeshjet do të jenë të ndara në dy ose tre ditë duke filluar nga data 17 tetor pas kthimit nga pushimet e kombëtareve.


Java e 5-të e Superligës

Teuta-Tirana

Partizani-Kukësi

Vllaznia-Dinamo

Kastrioti-Skënderbeu

Laçi-Egnatia