Ja pse nuk duhet të pini kafe me bark të zbrazët në mëngjes…

Duke iu falënderuar kafesë, ju mund të shkoni në punë i kthjellët. Mirëpo, kafja në bark të zbrazur ka disa efekte negative, sidomos nëse ajo konsumohet në mëngjes, pasi që shkakton gastritin.

Por, edhe nëse konsumoni ushqim pas kafes menjëherë, prapë do t’i ndjeni përzierjet e stomakut. Gjithashtu, nëse kafja pihet pa ngrënë zgjeron mundësitë që të ju rritet kolesteroli, dhe si përfundim i gjithë kësaj është se konsumimi i kafes pa ngrënë është gjë e keqe për barkun.

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

VIDEO/ Nuk është qënie njerëzore, njihuni me mikpritësin virtual që moderon lajmet në Kinë

Zvicra i bën dhuratën e papritur shqiptares që lindi gjashtënjakë, deri në moshën 18- vjeç të gjithë fëmijët…

NDODH EDHE KËSHTU/ Shqiptari nga Vjena i dhuron vilën e tij Nexhmije Hoxhës: Të jetojë me gjithë familjen…

Close