Ishte në koma prej disa ditësh, babai i gazetarit të njohur humb jetën nga Covid-19…

Babai i gazetarit të njohur kosovar, Berat Buzhala ka humbur betejën me korona virus, teksa ishte i shtruar prej disa ditësh në spital. Ka qenë vet gazetari që ka dhënë lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të babait të tij në moshën 72-vjecare.


Përmes një postimi në ‘Facebook’, ai njoftoi se Bashor Buzhala kishte ndërruar jetë mesditën e sotme. Kujtojmë se dhe vet Buzhala është prekur nga COVID-19, ndërsa thekson se ai dhe familja janë shumë mirë.

MESAZHI I BUZHALËS

“Miq dhe mikesha,

Sot ne ora 13.00 vdiq baba i jone, Bashor Gege Buzhala, ne moshen 72 vjecare. Pas nje lufte te gjate me COVID-in ai nuk arriti te fitoje. Ne syte e mi, te vellaut dhe dy motrave, kjo eshte humbja e tij e pare. Ne ishim jashtezakonisht krenare qe e kemi pase nje babe sikur ai. Tash e kemi nanen.

ShkodraWeb Channel

Baba, pervec prej ne kater femijeve, trashegohet edhe nga dhjete nipa dhe mbesa.

Varrimi eshte neser ne Çabiq. Per shkak te situates se pandemise ai do te zhvillohet vetem ne pranine e familjareve te aferm.

Mbështet ShkodraWeb Media

Ju te gjitheve ju falenderoj per interesimin qe e keni tregu gjate gjithe kesaj kohe. Ne te tjeret jemi te gjithe shendosh dhe mire.

T’ati ka lind me 19 mars te vitit 1948 prej prindereve Gege dhe Mane. Ai ishte vet i katerti vella dhe nje moter. Jeta e tij nuk ka qene aspak i lehte. Post mortem i jam mirenjohes per krejt angazhimin qe e ka bere per ne si familje.

Ju dua dhe ju falenderoj paraprakisht per ngushllimet e shprehura”, shkruan gazetari Berat Buzhala.

ShkodraWeb Channel