Ishte dërguar për kurim në Turqi, humb jetën nga Covid- 19 ish- kryebashkiaku 66 vjeçar i PD- së…

Një tjetër ish-drejtues ka humbur jetën nga koronavirusi.


Ish-kryebashkiaku i Elbasanit Engjëll Dakli nuk ka mundur të fitojë betejën me virusin e rrezikshëm SARS-COV2 dhe pse ishte dërguar për kurim në Turqi ku ndodhej prej disa ditësh.

Ai është ndarë nga jeta sot në moshën 66-vjeçare. Dakli, përfaqësues i PD, kishte drejtuar bashkinë e Elbasanit në vitet 1996-2000.

ShkodraWeb Channel