Ironia e presidentit të Kamzës, Qarri: Ta mundim Skenderbeun…e mundi 5 – 1 Vllaznia që ra nga Superliga…

Bashkia e Kamzës është tërhequr plotësisht nga financimi i skuadrës në këtë sezon. Lajmin e bën të ditur vetë presidenti i klubit të Kategorisë Superiore, Naim Qarri, i cili në një intervistë të dhënë ka shpjeguar se Bashkia nuk po përmbushte më as detyrimet ligjore që i takonin.

“Këtë sezon bashkia është tërhequr plotësisht dhe nuk ka dhënë asnjë ndihmesë në drejtim të skuadrës, madje as detyrimet ligjore që i takojnë asaj për pjesën që ka marrë përsipër.

I bëj thirrje kryebashkiakut Mziu që të afrohet pranë Kamzës, ashtu si vitin e kaluar, ku nuk la asnjë media papërdorur dhe folur duke u mburrur për skuadrën”, tha Qarri për “Panorama Sport”.

Megjithatë, ai insiston se klubi është ambicioz dhe kjo do të shihet që këtë javë, ku i kërkon ekipit të mundë Skënderbeun.

“Nuk është e ekzagjeruar, pasi skuadrën e Skënderbeut tre muaj më parë e mundi Vllaznia që doli nga kategoria me rezultatin 5-1”, ishin fjalët e tij.

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

Kapet pas 10 viteve një i shumëkërkuar, akuzohet si autor i “tragjedisë së Butrintit”…(emri)

Mbyllja e pikave të basteve, reagon shoqata e kategorisë: Nuk mund të trajtohet biznesi si kompani kaçakësh…

“Shpërthen”edhe tek Kamza, presidenti Qarri akuzon Mziun: Nuk ka likujduar dy rrogat e sezonit të kaluar, sivjet asnjë lek…

Close