EMRAT – Incidenti i gazetarit Alfred Lela në Pukë, pas dy orë kërkimesh gjendet i lënduar bashkëudhëtari, një tjetër akoma i zhdukur

Policia e Pukës, shërbimet e zjarrëfikses dhe banorë të zonës i kanë ardhur në ndihmë disa alpinistëve.

Sot rreth orës 16:10, jemi njoftuar nga shtetasi Alfred Lela, se ka qënë duke eksploruar në Malin e Munellës së bashku me 4 alpinistë amatorë. Gjatë lëvizjes në këmbë 2 prej tyre, shtetasit Ndoc Mula, rreth 60 vjeç dhe Ilir Shyti, rreth 30 vjeç, kanë rrëshkitur duke rënë në humnerë.


Menjëherë kanë nisur kërkimet nga shërbimet e Policisë, shërbimet e zjarrëfikses, pjestarë të shoqatës së alpinistëve Pukë të cilët janë ndihmuar dhe nga banorë të zonës.

Pas 2 orëve kërkimesh në një terren shumë të vështirë është bërë e mundur gjetja e shtetasit Ilir Shyti, i cili po transportohet në spital për ndihmë mjekësore si dhe vazhdojnë kërkimet për gjetjen e shtetasit Ndoc Mula.

Ndoc Mulaj, personi i zhdukur në Munellë të Pukës pasi rrëshqiti në greminë