Humb betejën me sëmundjen e rëndë, lajmin për gazetaren e njohur e japin kolegët e saj…

Është ndarë nga jeta pasi ka humbur betejën me sëmunden e rëndë, gazetarja e njohur italiane e “Le Iene”, Nadia Toffa.

Lajmin e hidhur e kanë konfirmuar stafi i saj i emisionit që ajo e drejtonte, “Le Iene” , ku në një postim në rrjetet sociale, kanë thënë se 40-vjerçarja humbi përfundimisht betejën me sëmundjen e rëndë.

“Luftove me kokën lartë, me buzëqeshje dhe dinjitet, duke treguar forcën tënde, deri në fund, deri sot”, thuhet në njoftimin e bërë. Nadia rreth dy vite më parë zbuloi se kishte një tumor në kokë, dhe luftove fort për ta mposhtur, duke iu nënshtruar kurave të forta, e nga ana tjetër nuk i mungoi as ekranit që aq shumë e donte”.

loading...