HOROSKOPI – Si nis java e re për shenjën tuaj, mësoni parashikimin e yjeve për shenjën tuaj, e hënë 18 tetor 2021

Dashi

Hëna hyn në shenjën tuaj të zodiakut, shfrytëzoni rastin për të bërë takime të reja. Në punë dëshironi të bëni diçka të re. Së fundi, për ata që kanë një punë të pavarur, mundësi të mira do të vijnë.


Demi

Në dashuri, kjo e hënë nuk sjell shumë të reja, por në 21 tetor, Hëna do të jetë në shenjën tuaj. Ndaj që nga fillimjava e në vazhdim pritet të jenë ditë interesante. Njk ju mbetet veçse të përgatiteni për momente të këndshme. Në punë do t’ju duhet të realizoni planet e punës ndaj fokusohuni. Edhe pse disa ndryshime mund të vijnë këto ditë…

Binjakët

Në lidhje duket se do të jeni të kontraktuar që në mëngjes, tensionet e së dielës ndihen ende. Në punë nuk ka nevojë të nënvlerësoni takimet dhe propozimet e reja, ndoshta një erë ndryshimi po vjen.

Gaforrja

Në dashuri, pasditja është pak e sikletshme, përpiquni të mos i ktheni problemet e lindura në fillim të muajit. Në punë dëshironi të ndryshoni vend dhe gjithashtu të provoni punë të reja, kushdo që mendon se jeni njeri i rutinës, thjesht e ka gabim.

Luani

Në dashuri këtë të hënë, Hëna kthehet sërish në favorin tuaj, do të merrni telefonata që do t’ju ngrohin zemrën. Në punë është koha për të kapërcyer tensionet dhe mbi të gjitha për të parë të ardhmen me më shumë interes. Sidoqoftë, nuk është viti i duhur për të shpenzuar shumë para.

Virgjëresha

Në dashuri mëngjesi është i sikletshëm megjithatë do të vijë duke u përmirësuar pasdite vonë. Në punë, njerëzit që duan të realizojnë një projekt do të gjejnë goxha ushqim për të prishur rutinën e përditshme.

Peshorja

Në dashuri, për shkak të lodhjes është më mirë të mos i shkundësh shumë gjërat, frenohuni në gërricje me fjalë a veprime. Në punë, ka të ngjarë që diçka të jetë gabim duke ju krijuar një siklet.

Akrepi

Në dashuri kjo është një e hënë që ju fton të bëni vetëm gjërat më të rëndësishme. Gëzohuni sepse nga 23 tetori, Dielli do të hyjë në shenjën tuaj të zodiakut. Në punë nëse mund t’ju jap disa këshilla, përpiquni të filloni projekte të reja.

Shigjetari

Në dashuri, Venusi është ende në shenjën tuaj, ka shanse të mira për të bërë disa lidhje të veçanta. Në punë këto ditë me siguri do të merrni një ofertë të mirë ose diçka më shumë aty ku jeni.

Bricjapi

Në dashuri, shmangni konfliktet me partnerin/en, është më mirë të shtyni debatet nëse e keni ndarë mendjen t’i futeni diskutimeve. Në punë do të flisni me disa njerëz dhe kjo do të ndodhë sepse ata mund të mos e kenë kuptuar se kush jeni dhe si jeni ju në punën tuaj.

Ujori

Në dashuri, miqësi të reja po lindin që me kalimin e kohës mund të kthehen në dashuri. Në punë nëse keni mbyllur një bashkëpunim ndiheni më mirë, sikur keni hequr një barrë mbi supe.

Peshqit

Në dashuri edhe çiftet pa probleme kohët e fundit kanë pasur disa fërkime. Në punë jeni gjithmonë në pritje të lajmeve të reja, po vijnë…