HOROSKOPI/ Çfarë parashikojnë yjet për ditën e sotme, a do të keni fat…?!

DASHI

Sot gjërat do të shkojnë mjaft mirë. Nuk do të mungojnë suksese në sektorin profesional dhe atë social. Në mbrëmje do të kaloni momente të paharrueshme me njeriun e zemrës.


DEMI

Duhet të mësoheni të respektoni ritmin natyral të ngjarjeve: mos pretendoni t’i përshpejtoni ose t’i ngadalësoni sipas nevojave tuaja. Parashikohet një mbrëmje mjaft argëtuese për shumë nga ju.

BINJAKËT

Pozicioni aspak i favorshëm i Hënës me shenjën tuaj nuk ju favorizon aspak sot. Do të jeni mjaft të ndjeshëm, të pakënaqur për çdo gjë dhe nuk do të arrini t’i kuptoni mirë personat që ju rrethojnë përfshi këtu edhe njeriun e zemrës. Mundohuni të ruani qetësinë!

GAFORRJA

Kjo periudhë do të jetë paksa e lodhshme për ju dhe dëshironi të kaloni një ditë të qetë e relaksuese. Duhet thjesht të jetoni deri në fund të gjitha eksperiencat pozitive që ju ofron dita e sotme. Kini kujdes vetëm me shpenzimet, sepse sot nuk do të jeni të kujdesshëm në menaxhimin e parave.

LUANI

Hëna ju dhuron energji të vlefshme, që do ju duhen për të realizuar projektet që keni më shumë për zemër. Në punë do të merrni një ndihmë të papritur: tregohuni mirënjohës ndaj personit që do jua ofrojë ndihmën.

VIRGJËRESHA

Në sektorin financiar parashikohen përfitime ekstra, por që do të nevojiten për të balancuar shpenzimet që keni bërë kohët e fundit. Por nuk mund të themi të njëjtën gjë për sektorin e ndjenjave, ku një keqkuptim do jetë motivi i një debati të fortë me partnerin.

PESHORJA

Hëna dhe Saturni sot mund të krijojnë dyshime dhe debate, si dhe të ndezin xhelozinë tuaj ndaj partnerit. Edhe në punë duhet të përballoni ndonjë vështirësi, pak më shumë kujdes nuk do ishte keq, sidomos në qoftë bashkëpunoni me kolegë e ortakë.

AKREPI

Sot do ju karakterizojë një humor dhe optimizëm i shkëlqyer. Shfrytëzojeni më së miri këtë ditë në qoftë se doni të bëni hapa para në punë ose t’i jepni jetë një bashkëpunimi të ri. Një vizitë ose telefonatë e papritur do të gjallërojë ditën e sotme.

SHIGJETARI

Dita e sotme mund të fillojë me një tension në ambientin familjar. Afërdita ju këshillon të dëgjoni disa këshilla të partnerit, edhe pse nuk jeni plotësisht dakord me to. Për të mirën e marrëdhënies tuaj, lëreni mënjanë krenarinë dhe mundohuni të bini në kompromis.

BRICJAPI

Gjallëria dhe harmonia që ju karakterizon sot do ju lejojë të ndërthurni marrëdhënie të këndshme sociale. Gjithashtu, do të jeni mjaft romantik e do t’i kushtoni shumë vëmendje njeriut që dashuroni.

UJORI

Jeta private do të jetë në plan të parë. Humori i mirë dhe qetësia në marrëdhëniet sentimentale do të kompensojnë një moment jo fort të mirë në sferën profesionale. Është esenciale që të vini në përdorim inteligjencën për të zgjidhur konflikte dhe probleme të vjetra.

PESHQIT

Sot do të jeni të gatshëm për të ndihmuar miq e të afërm. Do ta keni më të lehtë të rifitoni besimin dhe simpatinë e tyre, duke dhënë prova altruizmi dhe bujarie. Edhe jeta sentimentale do të jetë mjaft e gjallëruar, sidomos në mbrëmje.