HOROSKOPI – Çfarë ju kanë rezervuar yjet, mësoni parashikimin e fatit për ditën e enjte 7 prill 2022…

DASHI

Edhe në këtë ditë vazhdon rruga e rilindjes që kanë ndërmarrë së fundmi të lindurit në shenjën e Dashit. Disa do të marrin një detyrë nëse kanë punuar për vite në një kompani, të tjerët që janë vetëm do të mund të punojnë në projekte të mëdha. Pjesa e parë e së enjtes do të jetë e rëndësishme, më pas do të ketë një rënie të lehtë, por gjithsesi nuk është një moment i keq. Në fakt ka shumë gjëra për të rregulluar, ndaj jeni të zënë më shumë se zakonisht, sikur të planifikonit një aktivitet. Mundohuni të planifikoni sa më mirë të gjitha gjërat për të bërë, edhe për të shmangur vonesat ose ngadalësimet. Dashuria mund të fillojë sërish në maj.


DEMI

Më në fund vizioni i dashurisë është më i qartë. Disa persona të shenjës kanë qenë pak të shqetësuar për shkak të një ndjenje, por tashmë përgjigjet kanë ardhur dhe për këtë arsye mund të flisni dhe të zgjidhni gjithçka. Disa çifte kishin nevojë të gjenin një kuptim që kohët e fundit nuk kishte qenë më i miri. Në fakt, ndonjëherë ndodh që njëri prej të dyve të ketë probleme fizike, personale ose në punë. Prandaj, disa marrëdhënie tani duhet të rikuperohen, veçanërisht me njerëzit e shenjës së Dashit, Bricjapit ose Peshores. Mundohuni të relaksoheni.

BINJAKËT

Sipas horoskopit të Paolo Fox ka ende shumë nervozizëm për Binjakët. Duhet pak durim, edhe sepse pamja e yjeve do të jetë e rëndësishme nga maji. Disa çifte që nuk i kanë sqaruar mirë disa rregulla të marrëdhënies tashmë janë në krizë. Ndonjëherë ka edhe një grindje për arsye të parëndësishme, por në disa raste ka edhe tensione që lidhen me çështjet ekonomike. Dëshira për të folur është e madhe, por edhe për të qortuar. Më mirë do të ishte të shmangni provokimet e panevojshme tani.

GAFORRJA

Diçka më shumë do të bëhet e mundur në këto 24 orë, por edhe në ditët në vijim, falë hyrjes së Hënës në shenjë. Marrëdhëniet pastaj bëhen përsëri të rëndësishme. Midis mbrëmjes së të enjtes dhe të shtunës, Hëna, Jupiteri dhe Venusi ndihmojnë për të zgjuar emocione të këndshme. Mundohuni të mos i nënvlerësoni takimet, mund të vijë diçka e mirë. Ata që punojnë në këtë fazë ankohen pak, sikur i kanë braktisur, por në fund të prillit do të ketë disa lajme.

LUANI

Në muajin mars, disa persona të shenjës ndoshta e kanë humbur disi vrullin në dashuri, por tashmë janë gati të ndryshojnë marshin. Disa njerëz zemërohen sepse në punë bëjnë shumë për pak. Edhe nëse jeni në fillim të një rruge të re dhe nuk e dini se si do të shkojnë gjërat, mos u shqetësoni dhe përpiquni të qëndroni të qetë, çdo gjë do të jetë mirë nga maji. Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata që punojnë. Nëse ka ndonjë pasiguri, vazhdoni dhe kërkoni më shumë garanci. Sa më afër fundit të prillit, aq më shumë gjërat do të përmirësohen në dashuri.

VIRGJËRESHA

Në këto 24 orë do të jetë mirë të kontrolloni situatën, edhe nëse kjo tani është paksa problematike. Në këtë periudhë ndjeni se nuk e ke më zotërimin e asaj që bëni, sikur të jesh vetëm kundër të gjithëve. Megjithatë, kjo nuk do të thotë që ju duhet të hidhni tutje të gjitha siguritë e grumbulluara deri më tani. Ju ndoshta keni humbur kohët e fundit një pikë referimi dhe kjo ju ka destabilizuar. Keni dyshime për marrëdhëniet dhe nuk ka njerëz të besueshëm në punë. Edhe ata që ju buzëqeshin gjithmonë mund të mos kenë qenë aq të dobishëm ndaj jush. Këto ditë ka ende dyshime për dashurinë.

PESHORJA

Sipas horoskopit ditor, këtë të enjte duhet të shmangni gabimet. Të paktën deri të shtunën, do të jetë e dobishme të flisni sa më pak. Nëse ka diçka që nuk shkon, mendimet e këqija mund të kthehen edhe midis të enjtes dhe të shtunës. Kjo vlen edhe për ata që u është dashur të kalojnë një test. Deri në prill duhet të përpiqeni të zgjidhni një problem personal, për të kaluar një pjesë të dytë më të bukur të vitit. Ata që ia kanë dalë tani janë më mirë, ndërsa ata që ende duhet të zgjidhin probleme, nuk janë në humorin e duhur.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox, Hëna aktive nga pasditja do të jetë shumë e dobishme për marrëdhëniet me të tjerët. Kjo fazë pozitive do të zgjasë të paktën deri të shtunën. Jupiteri dhe Venusi janë gjithashtu aktivë, ndaj rikthehet dëshira për të dashuruar dhe për të kapërcyer vështirësitë. Disa njerëz me shenja mund të lënë pas të gjitha pasiguritë dhe të përqendrohen në raste reale. Në fakt, pasiguria nuk ndihmon dhe do të ishte mirë që ta hiqni qafe. Lajmet e mira do të vijnë edhe të shtunën.

SHIGJETARI

Është një fazë e riorganizimit të jetës për të lindurit në shenjën e Shigjetarit, në pritje të ngjarjeve më të rëndësishme dhe më evidente nga data 10 maj. Gjithsesi, e enjtja do të jetë paksa e qetë. Duket sikur ka pamundësi për të realizuar projekte dhe ka një ngadalësim të mbërritjes së lajmeve. Për sa i përket jetës së përditshme, nuk ka shumë dyshime. Në përgjithësi, megjithatë, keni vënë re se kur keni një ide ose keni ndërmend të bëni diçka, gjithmonë ka një problem ose një ngadalësim që ju detyron të shtyni gjithçka. E diela do jetë më e mirë për marrëdhëniet.

BRICJAPI

Shpesh e gjeni veten në mosmarrëveshje me veten, por ka ende raste kur ju duhet të gjeni forcë dhe guxim për të zgjidhur problemet. Të rinjtë, midis 20 dhe 30 vjeç, janë të zhytur në mendime. Mëdyshjet janë kryesisht për punën. Disa mendojnë se kanë bërë shumë, por kanë marrë pak në këmbim. Duhet të shmangni melankolinë dhe të mos e projektoni tek marrëdhëniet në çift, sidomos të premteve. Do të ishte më mirë të mos ushqeni shqetësime në marrëdhënie, edhe sepse të dielën situata do të jetë më e qetë dhe gjithashtu mund të relaksoheni.

UJORI

Sipas Horoskopit ditor, ju në përgjithësi jeni të dashuruar me veten, por edhe të tjerët janë të dashuruar me ju. Nuk mungon konsensusi këto ditë dhe ato që thoni ju dëgjohen nga të gjithë. Këshilla e astrologut është të mbani premtimet e dhëna dhe të mos flisni pa radhë. Fundjava do jetë shumë interesante dhe mund të bëni një hap të mirë përpara për të ardhmen. Ju gjithashtu mund të kuptoni më mirë se cilat janë emocionet tuaja në dashuri, ndaj mos i nënvlerësoni marrëdhëniet.

PESHQIT

Sipas horoskopit të Paolo Fox, Peshqit mund të heqin qafe një barrë këto ditë dhe të përjetojnë ndjesi të mira. Ditët ndërmjet të enjtes dhe të shtunës do të jenë të rëndësishme dhe gjithashtu duhet të zgjoheni. Kur pamja e yjeve është e favorshme, nuk do të thotë se mund të merrni gjithçka që dëshironi, por mund ta realizoni një projekt më lehtë. Ditët nga e enjtja deri të shtunën do të jenë të rëndësishme për të mbajtur qëndrim dhe folur.