Greqia tronditet nga termeti, ja ku ishte epiqendra dhe sa magnituda e tij…

Një tërmet me magnitudë 3.8 ballë të shkallës Rihter ka rënë mëngjesin e kësaj të marte, në orën 05:23, në zonën e Korinthit në Greqi, sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik.

Thellësia fokale e tërmetit vlerësohet në 82.6 km dhe epiqendra ndodhet 3 km në perëndim- veriperëndim të Loutrakit.


Nga informacionet e deri tanishme nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.