Godet gazetari: Demokratet nuk votuan me 25 qershor, u derdhen lume me 22 korrik

Shkruan ne Facebook gazetari i mirenjohur Lutfi Dervishi: Paradokse Zgjedhjet i fitoi kryeministri, duke sharë…qerverisje! Në zgjedhje shkohet për të ndërruar qeverinë, këtu shkojmë për të ndërruar opozitën! Demokratët që nuk votuan më 25 qershor u derdhën lumë në kutitë e votimit më 22 korrik! Durojnë 4 vjet qeverinë, por nuk durojnë 4 sekonda në semafor të dal drita jeshile! Në vend që të kërkojnë llogari pse nuk ka ujë, diskutojnë: a duhet të rritet çmimi ujit!
Me heret, ne nje tjeter status Dervishi kishte ironizuar duke thene se votoi ne 4 qendra votimi per kryetarin e PD dhe nuk kishte ndeshur asnje parregullesi./ShkodraWeb/