“Gjyshja” e Eduart Grishaj premierë botërore në Paris, regjisori i njohur jep lajmin në rrjete sociale…

Filmi “Gjyshja” i Eduart Grishaj pritet të ketë premierë botërore në Paris të Francës. Lajmin e ka dhënë vetë regjisori i filmit me metrazh të shkurtër, i cili u xhirua në Malësinë e Madhe.


“Nderkohë që vazhdon puna për filmin e ri “Sofia”, Festivali nderkombëtar “Signes de Nuit” që zhvillohet në France ka perzgjedhur filmin “Gjyshja” në kategorine International Competition. Filmi “Gjyshja” do ketë Premieren boterore në Paris 🇫🇷.”, shkruan Grishaj.

Filmi “Gjyshja” konkurron në këtë festival në seksionin e filmave të huaj, pasi ka kaluar përzgjedhjen për në garë. Ndërkohë, siç e tregon edhe vetë Grishaj, vazhdon puna për filmin tjetër të tij “Sofia”, edhe ai mbi një histori dhe i xhiruar në Malësinë e Madhe.

Pavarësisht se fillimet e tij si regjisor janë në regji televizive në Top Channel, Eduart Grishaj po jep prova se “dashuria” e tij e vertetë janë filmat artistikë. Sigurisht, pas dashurisë për Diellin e tij dhe Arbanën. Suksese Eduart! /ShkodraWeb Media/

ShkodraWeb Channel