Raporto TI

Gjukanoviç flet pas fitores në zgjedhje: Do të hyjmë në BE brenda 5 vjetësh

Presidenti i ri i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç, ka thënë se ka përmbushur premtimin, duke fituar zgjedhjet që në rrethin e parë të votimit. Ai beson se fitorja nënkupton mbështetjen e rrugës së Malit të Zi në Bashkimin Evropian.

“Jam i bindur se nuk do t’i humbim pritjet e qytetarëve dhe se në pesë vitet e ardhshme do ta bëjmë këtë hap përfundimtar”, tha Gjukanoviç.

Ai tha se e vlerëson entuziazmin, besnikërinë dhe angazhimin e qytetarëve dhe se është i lumtur të kuptojë se në këtë mënyrë do të çojë në një jetë më të mirë edhe pse kanë probleme në jetën e përditshme. Ai falënderoi DPS-në dhe partnerët e koalicionit dhe tha se ata ishin “një koalicion i pamposhtur”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *