GJKKO e dënoi me 3 vjet e 4 muaj burg. reagon për herë të parë ish- ministri i brendshëm Saimir Tahiri

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reaguar pas vendimit të GJKKO e cila e dënoi me 3 vite dhe 4 muaj burgim.

Tahiri ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se I vjen keq që situate shkoi në këtë mënyre dhe se ai është i qetë dhe se nuk ka shkelur kurrë ligjin.


Ish-ministri thekson se vendimi ndaj tij është thjeshtë padrejtësi, ndërkohë që shton se e ka dashuruar çdo ditë punën e tij. Ai thekson se ka bërë detyrën siç më mirë ka mundur.

Saimir Tahiri: Ju dua shume te gjitheve! Me vjen keq qe shkoi keshtu. Jam moralisht i qete, nuk kam shkelur kurre ligjin, kam dashuruar cdo dite te punes sime, jam i lumtur qe kam bere detyren sic me mire munda.

Eshte thjeshte PADREJTESI!