Galaxy Note 8, nje mrekulli ne doren tuaj (foto dhe parametrat)

Me lancimin zyrtar që po afrohet shpejt, gjithmonë është ditur se ishte vetëm një çështje kohe para se të shihnim Samsung Galaxy Note 8 në një faqe e cila bën krahasimin e pajisjeve të reja mobile. Dhe sot kjo është pikërisht ajo që ndodhi. Një prototip i fabletit Galaxy Note 8 është vënë nëpër pragjet e Geekbench, dhe kjo ka rezultuar në konfirmimin e disa specifika që janë përfolur shpesh rreth fabletit të ri të shumë-pritur të Samsung.
Pajisja për të cilën ne po flasim këtu është ajo me numrin e modelit SM-N950F, e cila do të jetë e destinuar për Evropën dhe tregjet e tjera globale, shkruan telegrafi. Fableti krenohet me 6GB RAM, prandaj është shumë më e vlefshme sepse do të jetë pajisja e parë e Samsung për të arritur këtë kapacitet. Është mundësuar nga procesori Exynos 8895, i njëjti brenda versionit të ngjashëm SM-G950F të Galaxy S8.
Protipi i Note 8 funksionon me Android 7.1.1 Nougat, dhe ne presim që fableti i finalizuar të fillojnë të kenë atë version të OS.
Sipas spekulimeve të mëparshme, Note 8 duhet të ketë një ekran 6,3” në 18,5: 9 Super AMOLED Infinity Display, stilolaps S Pen natyrisht, dhe një bateri 3,300 mAh. Një sistem i dyfishtë i kamerës 12 MP do të jetë në anën e pasme, duke bërë të mundur zmadhimin.