FSHF hedh shortin e Superligës, ja me kë do të përballet në javën e parë Vllaznia me kthimin në elitë…

Është hedhur sot, në ambientet e FSHF-së shorti për kalendarin e sezonit 2019-2020 të Kategorisë Superiore, i cili starton në 24 gusht. Skema e kampionatit nuk do të ketë ndryshime dhe do të luhet me katër faza. Java e parë e kampionatit do të nis me një duel titulli mes Kukësit dhe Partizanit. Pra dy skuadrat të cilat luftuan për trofeun sezonin që lamë pas, do të ndeshen që në javën e parë. Ndërkaq, Derbi mes Tiranës dhe Partizanit do luhet në javën e 6-të.

Java e parë:

Tirana-Luftëtari

Vllazni- Laçi

Skënderbeu-Flamurtari

Teuta-Bylis

Kukësi-Partizani


Për t’u bërë pjesë e grupit të "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal