ShkodraWeb Media

E Vërteta të bën të lirë!

Frika nga zjarret, evakuohen 10.000 persona

Franca në emergjencë nga zjarret. Mediat vendase raportojnë se gjatë natës janë evakuuar të paktën 10 mijë persona pas një zjarri masiv që ka përfshirë Jug-lindjen e vendit. Të paktën 400 hektarë tokë janë shkrumbuar nga flakët në Bormes-les-Mimosas një zonë mjaft e frekuentuar gjatë stinës së verës. Po ashtu vatrat e zjarrit janë aktive prej tre ditësh edhe në zona siç është Golfo në Saint Tropez. /BALKANWEB.COM/

Për tu bërë pjesë e grupit "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kerkesa juaj do të shqyrtohet menjëherë. KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal/

Copyright ShkodraWeb Media © 2019 All rights reserved. | Politika e Privatësisë nga ShkodraWeb Media.