187 raste të reja dhe 21 jetë të humbura në 24 orët e fundit, Italia bën bilancin e betejës me virusin…

Italia fqinje ka regjistruar 187 raste të reja me korona virus në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në vend në 240.760. Ndërkohë 21 persona kanë humbur jetën, ndërsa dje 23 persona humbën jetën.

Numrin më të lartë të rasteve të reja e ka regjistruar Lombardia, 109, duke e çuar në total numrin e të infektuarve në rajon në 93.990.


 ABCOM ║ VODAFONE