Fotomodelja malazeze bamiresi ne Shkoder, shprehet: Varferia ne Shqiperi nuk iken kurre!

Fotomodelja e njohur malazeze por me kombesi shqiptare, Emina Cunmulaj, vijon me gjestet e bujarise ne rajonin e Shkodres, ne ish- terriortin e Komunes Postribe. Ka qene vete Cumulaj qe e ka bere te ditur me nje status ne Instagramin e saj: “Dje ishte nje tjeter dite e trishtueshme. E kaluam mengjesin me @fundjavendryshe ne Prekal dhe pasdite u kthyem ne Dragoc dhe vistuam nje familje ne nevoje per ushqim Varferia ne Shqiperi eshte kudo dhe fatkeqesisht nuk mendoj se do te largohet menjehere por ajo cfare di eshte se nese ne bashkohemi dhe ndihmojme me cfare kemi mundesi do te nxjerrim familjet nga varferia nje e nga nje. Une mbeshtes #fundjavendryshe dhe besoj se kjo organizate ka motivimin dhe arsyen e duhur pse eshte kaq e sukesshme ne nje periudhe kaq te shkurter.”, shkruan Cunmulaj ne profilin e saj ne Instagram. /ShkodraWeb/