FOTOLAJM/ Kapen 26 klandestinë në Kukës, mes tyre edhe fëmijë…

Policia e Kukësit ka shoqëruar në komisariat 26 irakianë, të cilin ishin futur klandestinë dhe kishin si destinacion Kosovën. Mes personave të shoqëruar mësohet se ka burra, gra dhe fëmijë të moshës 4-13 vjeç.


Klandestinët ishin futur në qytetin e Kukësit gjatë paradites të së shtunës dhe kishim si qëllim kalimin në e kufiirt Shqipëri-Kosovë, përmes Morinës. Ndërkohë, policia po punon për zbardhjen e ardhjes së tyre në Kukës, teksa po i merr në pyetje.

Për të afishuar reklamën apo njoftimin tuaj në ShkodraWeb Media mund të kontaktoni duke klikuar ShkodraWeb Media dhe menjëherë do të kontaktoheni nga stafi. ShkodraWeb Media ju mirëpret!