ShkodraWeb Media

E Vërteta të bën të lirë!

Fotografite e Enverit, Basha: Duhet te bejme nje ligj si Gjermania per nazistet

I pyetur nga mediat lidhur me fotografinë e Enver Hoxhës në Pezë, kryetari i opozitës Lulzim Basha tha se PD do te depozitoje shume shpejt ne Kuvend një projektligj si ai qe Gjermania perdor per simbolet e nazizmit.
basha-7-655x356

“Është një sëmundje e përsëritur të cilës s’mund t’i jepet ilaci me pr0pozime fasadë. Ne kemi kërkuar ndihnmën e partnerëve ndërkombëtarë, gjermanëve dhe shume shpejt do propozojme ne Kuvend nje projektligj për ndalimin dhe kriminalizimin e përdorimit të simboleve te Komunizmit sipas ligjit që përdorte Gjermania lidhur me simbolet e nazizmit”, tha Basha. /panorama/
Loading...

1 thought on “Fotografite e Enverit, Basha: Duhet te bejme nje ligj si Gjermania per nazistet

  1. Ta zëmë se një projektligj për ndalimin e përdorimit të simboleve të komunizmit do të kalojë në Kuvend, mjaft keq! Por do të ndjeja lehtësim, po te dilje ti Lulzim aga të me hiqje nga setra Yllin Partizan…!

Lini një Përgjigje

Copyright ShkodraWeb Media © 2019 All rights reserved. | Politika e Privatësisë nga ShkodraWeb Media.