FOTO+EMRI/ Kush është shqiptari 28 vjeçar që humbi jetën në një aksident në punë në Itali…

Një i ri shqiptar ka ka humbur jetën pas një aksidenti në punë paraditen e sotme në një kompani betoni në një zonë industriale në periferi të Altamura (Bari). Ai është identifikuar si Kreshnik Gockaj, 28 vjeç, me nenshtetësi shqiptare, nga Vlora. Punëtori i ri ishte i angazhuar në operacione shpimi.

Nga hetimi paraprak, dyshohet se punëtori është shtypur nga një makineri e rëndë. Në vendin e ngjarjes shkuan forcat zjarrfikëse dhe autoambulancat, por nuk u bë dot gjë për të riun. Hetimet për të zbardhur plotësisht rastin vazhdojnë.