FOTO/ Vuan nga kanceri, Eni Çobani rrëqeth me dedikimin për miken e saj

Eni Çobani është bërë mjaft e njohur për publikun shqiptar me anë të rubrikës “Shihemi në gjyq”. Juristja e njohur është gjithashtu edhe një nga personazhet më të ndjekur në rrjetet sociale ku ndan edhe detaje nga jeta e saj private me të gjithë publikun. Së fundmi Eni po kalon disa ditë pushimi me familjen e saj në bregdetin e jugut.

Por pasi ka marrë lajmin e hidhur se mikesha e saj e fëmijërisë po vuan nga sëmundja e rëndë e kancerit, Eni i ka dedikuar disa rreshta vërtet të ndjerë në rrjetet sociale.

“Sot e fillova diten me miken time te ngushte e cila po kalon nje sfide te madhe me jeten te cilen po e sprovon shume shpirterisht dhe moralisht.Tek e shikoja me dukej sikur lexoja librin e jetes qe nga loja me peta para pallatit dhe deri diten kur ajo dhe une u beme nena dhe gra profesioniste.Me dolen lot pas xhamave te syzeve por e kapa dhe e shtrengova fort dhe i thashe ma lidh dhe mua kete shallin ne koke si ty se dua te jem me ty kudo ne te mire dhe ne te keqe dhe keshtu te dyja do ta mundin te keqen ne trupin tend. Sot dua ti lutem vecanerisht Zotit per miken time dhe per gjithe ato gra e burra qe duan ta sfidojne te keqen me force dhe vullnet.Se jeta eshte nje dhe ate duhet ta jetojne te gjithe secili ne formen e tij,”- shkruan Çobani krahas një fotoje ku shihet se ka lidhur shaminë në kokë./shqiptarja/

Sot e fillova diten me miken time te ngushte e cila po kalon nje sfide te madhe me jeten te cilen po e sprovon shume shpirterisht dhe moralisht.Tek e shikoja me dukej sikur lexoja librin e jetes qe nga loja me peta para pallatit dhe deri diten kur ajo dhe une u beme nena dhe gra profesioniste.Me dolen lot pas xhamave te syzeve por e kapa dhe e shtrengova fort dhe i thashe ma lidh dhe mua kete shallin ne koke si ty se dua te jem me ty kudo ne te mire dhe ne te keqe dhe keshtu te dyja do ta mundin te keqen ne trupin tend.Sot dua ti lutem vecanerisht Zotit per miken time dhe per gjithe ato gra e burra qe duan ta sfidojne te keqen me force dhe vullnet.Se jeta eshte nje dhe ate duhet ta jetojne te gjithe secili ne formen e tij.

A post shared by Eni Cobani (@enicobani) on