FOTO/ Vllaznia merr edhe një trofe tjetër në çiklizëm, podiumi “ngjyroset” kuqeblu…

Çiklistet e Vllaznise fitojne nje tjeter trofe: ate te Turit te Shqiperise per Juniore. Por jo vetem kaq. Ata kane dominuar edhe ne garat e zhvilluara per te rriturit por edhe per kadetet.


Federata Shqiptare e Çiklizmit e ka zhvilluar per tre dite me rradhe kete aktivitet duke zgjedhur qytetin e Elbasanit si pikenisje dhe mberritje te tij me destinacione te ndryshme çdo dite.

Etapa e fundit ka qene ajo e zhvilluar sot me itinerar Elbasan- Gramsh- Elbasan dhe ajo çfare eshte konstatuar,ka qene nje dominim absolut i çiklisteve te Vllaznise. Pese prej tyre jane shkeputur nga grupi dhe bashke me ta ka qene edhe nje çiklist i Elbasanit dhe ata kane pedaluar te vetem deri ne mberritje duke dominuar ne te gjitha grupmoshat.

Ne perfundim te aktivitetit Federata ka ndare diplomat dhe kupat per fituesit e secilet prej tre etapave dhe siç mund ta shikoni edhe me poshte, çiklistet e Vllaznise kane dominuar ne te gjitha grupmoshat dhe jo me kot jane vleresuar edhe si ekipi me i mire edhe i ketij aktiviteti.

Dita e parë

Kadetë

2. Mateo Balaj

Junior

1. Gjergj Zefi

2. Defrim Dholla

Të rritur

1. Astrit Kronaj

2. Bruno Kola

Dita e dytë

Kadetë

1. Mateo Balaj

2. Servet Kastrati

Junior

3. Gjergj Zefi

Të rritur:

2. Astrit Kronaj

3. Marçelo Kola

Etapa 3

Kadetë

2. Servet Kastrati

Junior:

1. Defrim Dholla

2. Gjergj Zefi

Të rritur

1. Bruno Kola

2. Astrit Kronaj

3. Marçelo Kol

Për të afishuar reklamën apo njoftimin tuaj në ShkodraWeb Media mund të kontaktoni duke klikuar ShkodraWeb Media dhe menjëherë do të kontaktoheni nga stafi. ShkodraWeb Media ju mirëpret!