FOTO/ Tentonte të kalonte mbi 2 kile “mall” të fortë drejt Italisë, kapet shoferi i kamionit- e kishte fshehur në trup…

Aty mbase ku nuk mendonte askush, në trupin e tij. Një shofer kamioni provoi një mënyrë të re për të kaluar “mall” nga Shqipëria drejt Italisë. “Prova” u bë në portin e Durrësit dhe përfundoi pa sukses. Ndërsa kamioni po kontrollohej në vijën e dytë, është pikasur shoferi, i cili nuk kishte një pamje të zakonshme. Pas kamionit, i është ushtruar edhe atij kontroll trupor dhe i janë gjetur plot 2 kile e 160 gram “mall” i fortë, të cilin po përpiqej ta kalonte drejt Italisë. Këtë herë, jo duke e fshehur në kamion, por duke e lidhur si brez me natriban në trupin e tij. Më poshtë, njoftimi i Policisë së Shtetit.

Policia Kufitare godet një tjetër tentativë për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike.


Shërbimet e Policisë Kufitare gjatë kontrollit të detajuar në vijën e dytë të shtetasit E.D. i kanë gjetur në trup një sasi lënde narkotike me peshë rreth 2 kilogramë e 160 gramë, e dyshuar si heroinë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Në vendngjarje ka mbërritur Grupi Hetimor, Specialistë të Njësisë Hetimore Qendrore në Departamentin e Policisë Kriminale dhe Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës ku vijon puna për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Materialet do ti kalojnë Prokurorisë për Krime të Rënda Tiranë për veprime të mëtejshme.