FOTO TË RRALLA/ Ja si e prezantonte shtypi francez në 1913- ën Skenderbeun dhe Donika Kastriotin…

“Revue hebdomadaire” ka botuar, më 2 gusht 1913, dy portrete të rralla, të Skënderbeut dhe Donikës, të mundësuara asokohe nga historiani francez, Germain Lefèvre-Pontalis (1860 – 1930), të cilat, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, i ka sjellë për publikun shqiptar.

 

Loading...

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

MINUTA E FUNDIT/ Nuk ia del emigranti shqiptar që u aksidentua në punë të hënën në Itali, lë pas dy fëmijë jetimë…

Nuk...

Kalonin njerëz në shkelje të ligjit duke shmangur TIMS-in, vihen në pranga 6 efektivë të policisë…

Shërbimi...

GAZETAT/ Faqet e para të shtypit të përdirshëm shqiptar, e diel 3 mars 2019…

Faqet...

Close