FOTO/ Starton Superliga ne “Loro Borici”, topin e pare e godet Edi Martini

Ndeshja me Teuten eshte e pare per kete sezon te Superliges ne Shkoder. Ashtu sic e do tradita, nje futbollist i njohur zgjidhet per te shkelmuar topin e pare nga qendra e fushes. Kete vit, nderi i ka takuar Edi Martinit, nje nga emrat me te njohur ne kuqebluve ne vite. Pas fishkellimes se pare te arbitrit ne “Loro Borici”, Martini ka shkelmuar topin dyke zyrtarizuar nisjen e Superliges edhe nga Shkodra. Me pas, ai eshte larguar per ti lene vendin ekipeve, pasi i kane dhuruar edhe nje tufe e lule e jane bere fotot e rastit. Pavaresisht se eshte java e dyte e kategorise superiore, sot ajo nis me ndeshjen e pare ne “Loro Borici”. Shpresojme te jete nje sezon i mire per Vllaznine dhe natyrisht, pa dashur te bejme loje fjalesh urojme: Paste kemben e mbare Edi Martini! /ShkodraWeb/