Raporto TI

FOTO/ Starton ne Shkoder aksioni “Te pastrojme Shqiperine”

Ka nisur mengjesin e sotem ne Shkoder aksioni “Te pastrojme Shqiperine”. Ka qene Ura e Mesit qe ka shenuar startin e nje aksioni qe do te perfundoje me 24 maj. Qellimi eshte pastrimi kryesisht i siteve dhe zonave turistike ne prag te nisjes se sezonit.

Aksioni kryesohet nga Bashkia Shkoder me mbeshtetjen e URI dhe DLPL, me bashkepunimin e te gjitha institucioneve, DAR dhe Forcave te Armatosura.

Pervec pastrimit aksioni synon edhe ndergjegjesimin per te mbajtur paster mjedisin qe ne rrethon, pa pritur nisma apo aksione kombetare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *