FOTO – Rudina Dembacaj zyrtarizon lidhjen me ish- deputetin e Qarkut Shkodër, kurorëzohen para…

Rudina Dembacaj dhe ish-deputeti i Qarkut Shkodër Mark Frroku janë zyrtarisht burrë dhe grua. Në një postim në Instagram, aktorja u shpreh se vendosën të zyrtarizonin lidhjen e tyre.


“Marku dhe unë, me besimin se dashuria është bekim, vendosëm dhe ta zyrtarizonim lidhjen tonë. Gëzuar me një vit të mbarë plot lumturi nga familja jonë. (Shihemi në dasmë).”, shkruan ajo.

Nisur nga fotot me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ata janë mjaftuar me një ceremoni të thjeshtë civile. Mirëpo siç kuptohet nga postimi i mësipërm, dasma e madhe do të ndodhë në një moment të dytë.

Aktorja bëri publike lidhjen me Mark Frrokun në fillim të janarit të vitit 2020, ndërsa në nëntor të 2019-s konfirmoi divorcin me ish-bashkëshortin me të cilin ka edhe një vajzë, Viktorian. Frroku është baba i dy vajzave. Në vitin 2018 ai humbi bashkëshorten si pasojë e një sëmundjeje të rëndë në moshën 35-vjeçare.

Në fund të janarit të një viti më parë, Rudina foli për planet për martesë. “Për momentin po shijojmë dashurinë. Edhe biznesi na merr kohën e tij, por unë jam e dashuruar me Markun, sigurisht që do martohemi!” tha ajo te “Rudina”.

ShkodraWeb Marketing

Në shtator, gjatë pushimeve në Turqi, mori propozimin për martesë në Kapadokia.

ShkodraWeb Media © 2017 - 2021 Të gjitha të drejtat e rezervuara ‖ Lejohet kopjimi i materialeve duke përmendur burimin nga janë marrë!

ShkodraWeb Channel