FOTO/ Presidenti Meta viziton Tropojen, vleresime per Hajdarin dhe Berishen…

Presidenti Republikës, Ilir Meta gjate vizites se tij ne Tropoje nuk ka lene pa permendur Sali Berishen dhe heroin e demokracise, Azem Hajdarin. “Nuk duhet të harrojmë se dy udhëheqësit kryesorë të Lëvizjes Demokratike si Azem Hajdari, ashtu edhe Sali Berisha ishin nga Tropoja. Po jo vetëm ata, edhe shumë të rinj të tjerë, edhe shumë personalitete të tjera, intelektualë si Besnik Mustafaj e shumë të tjerë, ishin pikërisht nga Tropoja”- tha Meta gjate fjales se tij.

Meta i shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë së Tropojës, Besnik Dushaj e të zgjedhur të pushtetit vendor, Ambasadori i Japonisë Makoto Ito, zonja Mariana Graff, deputetë, përuroi një qendër sociale në qytetin e Bajram Currit, që do të strehojë 15 familje të pastreha dhe në kushte të vështira ekonomike, gjashtë prej të cilave i përkasin komunitetit rom.

Ai mori pjesë dhe përshëndeti veprimtarinë kulturore “Kcimet e Tropojës në UNESCO”, ku performuan grupe të ndryshme artistike dhe Ansambli i qytetit.

Loading...

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

SHTYPI I DITËS/ Faqet e para të gazetave të përditshme shqiptare, e shtune 13 tetor 2018…

Faqet...

HOROSKOPI/ Mësoni si do të jetë fati juaj për ditën e sotme, e shtunë 13 tetor 2018…

DASHI...

MOTI/ Parashikimi i motit për ditën e sotme, e shtune 13 tetor 2018…

Sipas...

Close