FOTO/ Policia sqaron rrethanat e djegies se makines se 50- vjecarit

Drejtoria Vendore e Policise Diber njofton: Rreth orës 21.00, në Sallën Operative të Komisariatit të Policisë Bulqizë ka ardhur një telefonatë se në aksin rrugor Qafa e Buallit-Klos një automjet ka marrë flakë.
Menjëherë kanë shkuar shërbimet e policisë, grupi hetimor dhe shërbimi i zjarrfikëses në vendin e ngjarjes ku kanë konstatuar një automjet tip “Ford Foxus”, me targa AA 779 AJ, ku në lëvizje e sipër ka marrë flakë, duke u djegur plotësisht.
Në automjet ndodhej vetëm drejtuesi i automjetit dyshohet shtetasi Sh.Ç, i cili si pasojë e flakëve të rëna ka marrë plagë të rënda, ku pasi ka marrë ndihmën e parë në spitalin e Bulqizës është transportuar për ndihmë më të specializuar në Tiranë.
Po punohet për identifikimin e saktë të drejtuesit të automjetit.
Shkaku paraprak i rënjes së zjarrit dyshohet si pasojë e defektit të baterisë së automjetit.
Grupi hetimor në vendngjarje, po punon për zbardhjen e shkaqeve të djegies së automjetit. /ShkodraWeb/